Pľúca Vášho domova

Súčasné novostavby s kvalitne izolovaným obvodovým plášťom sa veľmi často potýkajú s nadmernou vlhkosťou interiéru, ktorú spôsobuje nedostatočné vetranie. A práve nadmerná vlhkosť môže negatívne ovplyvniť nielen samotnú stavbu, ale predovšetkým Vaše zdravie a vitalitu. Optimálnym riešením v takejto situácii je riadené vetranie s rekuperáciou.

Vetranie obytného priestoru prebieha so zatvorenými oknami. Otvoriť si ich samozrejme môžete, kedykoľvek chcete, ale v období, keď je žiaduce udržiavať tepelnú energiu vnútri domu a okná neotvárať, túto potrebu jednoducho nebudete mať, a to vďaka kontinuálnej výmene vzduchu. Výkon rekuperačnej jednotky sa automaticky prispôsobuje Vašim nárokom na kvalitu vnútorného prostredia, a to na základe informácií z čidiel CO2.

Ovládače TapHome sú kompatibilné s rekuperáciou JABLOTRON Futura.

Foto vypínač s CO2

Zónová regulácia výmeny vzduchu zabezpečuje, že rekuperácia pracuje  v miestnosti, kde je to potrebné. JABLOTRON Futura so zabudovaným systémom VarioBreeze dokáže individuálne vetrať až 16 nezávislých zón. Okrem výmeny vzduchu dokáže systém zónovo regulovať vlhkosť a teplotu v danej miestnosti, čím sa zabraňuje nadmernému vysušaniu v zimnom období.

 

 

Analógia s pľúcami nie je náhodná; rekuperačná jednotka tvorí skutočné pľúca Vášho domova. A rovnako i pracuje. Prirodzene zabezpečuje vetranie, aby ste vždy dýchali čerstvý vzduch.

 

Futura

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba v mrazoch


To, čo Futura dokáže a čím je výnimočná, sa prejaví hlavne v zime, teda v období, keď je rekuperácia najviac potrebná, a to minimalizovaním spotreby energie. Vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá dokonale využíva fyzikálne zákony, funguje jednotka i v silných mrazoch bez predohrevu a bez rozbalansovania ventilátorov.

Rekuperačná jednotka Futura

Skutočný vnútorný komfort bez presúšania


Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť, a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Optimálna vlhkosť je dôležitá hlavne pre Vaše zdravie, ale ocení ju aj Váš drevený nábytok, podlahy a rastliny.

Autonómny chod


Futura nie je hlúpa, sama upozorní na potrebu servisného zásahu či výmenu zanesených filtrov. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka; to udržuje jednotku v skvelom technickom stave a zjednodušuje pravidelnú údržbu. Pomocou CO2 senzoru v základnej výbave zase plynule prispôsobuje vetrací výkon Vašim nárokom na kvalitu vnútorného prostredia.

Rozsiahla základná výbava


Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, dvoch peľových filtrov F7, senzoru CO2 v nástennom ovládači, dodatočného dohrevu a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Jednotku je možné rozšíriť o ďalšie funkcie – je možné pripojiť až 3 nástenné ovládače, 8 CO2senzorov a dodatočné chladenie.

Jednoduché ovládanie


Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača Alfa alebo pohodlne odkiaľkoľvek vďaka mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás naviac informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky.

CoolBreeze


Entalpický chladiaci modul CoolBreeze predstavuje zariadenie, ktorého primárnou funkciou je úplná eliminácia akýchkoľvek tepelných ziskov vetraním v letnom období. Je špecificky designovaný a určený predovšetkým pre domy v pasívnom štandarde, ktorých obvodová obálka je dokonale izolovaná a solárne zisky v horúcich letných dňoch minimalizované.

Zónové vetranie VarioBreeze™


Vetranie je smerované tam, kde je to potrebné. Vďaka zónovej regulácii VarioBreeze™ zaistíme vetranie v požadovanej intenzite, a to dokonca i so zariadením s menším nominálnym výkonom. Rekuperačná jednotka pracuje dlhšiu dobu v minimálnom výkone. Jej parametre, ako napr. účinnosť, celková spotreba a hlučnosť sú po väčšinu doby prevádzky optimalizované.

 

MZC W front Wbg

Prečo sme sa rozhodli do našich služieb zaradiť práve rekuperáciu JABLOTRON Futura? 

Odpoveď je jednoduchá. Zmyslom inteligentnej elektroinštalácie nie je len zabezpečiť autonómne riadenia domácnosti. Celkovým zmyslom je práve prepojenie všetkých technológií dome/byte do funkčného celku. Prepojením technológií inteligentná elektroinštalácia dostáva zmysel a zabezpečuje jednoduchý a úsporný chod domácnosti.

Rekuperačná jednotka JABLOTRON Futura spĺňa všetky požiadavky pre bezproblémový  a samostatný chod práve v spojení so smart home systémom (TapHome).

 

Možnosť priameho napojenia digestora Faber


V nízkoenergetických domoch vybavených riadeným vetraním nemožno použiť digestor s odťahom, pretože by narušil tlakovú rovnováhu vo vnútri domu a tým aj prevádzku rekuperačnej jednotky.

Riešením je digestor Faber s úpravou pre priame napojenie do rekuperačného systému – s prídavným filtrom pre zachytenie aj tých najjemnejších mastných častíc. Pary a pachy z varnej zóny odsáva tento digestor pomocou rekuperácie Futura mimo dom.

Viac v katalógu na stiahnutie

 

 

Zdroj: https://www.jablotronlt.com/sk/futura

            vlastný text

 

Najčastejšie kladené otázky

Hlavné výhody rekuperácie JABLOTRON Futura?

Aká je cena rekuperácie JABLOTRON Futura?